Joanna Lamparska w rozmowie z Piotrem Maszkowskim.

W naszej najnowszej audycji prezentujemy Państwu rozmowę nagraną 09 sierpnia 2020, podczas Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic.

Naprzeciwko siebie usiedli (choć z racji na pandemię tylko wirtualnie) Joanna Lamparska – pomysłodawczyni festiwalu, pisarka i dziennikarka, współpracująca między innymi z “National Geographic”, oraz Piotr Maszkowski – historyk, dziennikarz, eksplorator, wieloletni redaktor naczelny miesięcznika “Odkrywca”, współpracownik kanału “History” a obecnie między innymi wiceszef portalu “Poszukiwacze.org”.

W rozmowie Piotr miał okazję opowiedzieć o pierwszej polskiej wyprawie po skarby Konkwistadorów na Karaibach. Jak się organizuje taką wyprawę? Czy aby szukać prawdziwych skarbów potrzebne są wielkie pieniądze? Co udało się znaleźć? Do kogo należą znaleziska i ile są warte? Czym tak naprawdę jest prawdziwa przygoda? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w naszej audycji. Zapraszamy!

PS – Przepraszamy za nienajlepszą jakość dźwięku. Rozmowa została w całości prowadzona online.

Skarby na Karaibach i prawdziwa przygoda – Joanna Lamparska i Piotr Maszkowski. Część 1 MP3

Skarby na Karaibach i prawdziwa przygoda – Joanna Lamparska i Piotr Maszkowski. Część 2 MP3

Zdjęcie: Tomasz Leśniewski

Zdjęcie: Anna Brzezińska

 

About admin 479 Articles
Igor Murawski - badacz historii, publicysta, tłumacz literacki, przewodnik. Uwielbia rozwiązywać historyczne i archeologiczne zagadki. Podróżując poszukuje zaginionych skarbów i zapomnianych przez ludzi i czas miejsc. Pracuje nad kilkoma projektami, łączącymi pasję do historii z eksploracją.