O nas

Poszukiwacze.org redagowani są przez:

Igor Murawski

Igor Murawski

– Badacz historii, publicysta, tłumacz literacki, przewodnik. Współtwórca i redaktor naczelny “Magazynu Poszukiwacze”. Współpracował między innymi z tygodnikiem “Polityka”, “Rzeczpospolitą”, magazynem “Odkrywca” oraz wieloma publikacjami zagranicznymi. Uwielbia rozwiązywać historyczne i archeologiczne zagadki. Podróżując poszukuje zaginionych skarbów i zapomnianych przez ludzi i czas miejsc. Pracuje nad kilkoma projektami, łączącymi pasję do historii z eksploracją.

 

Piotr Maszkowski

Piotr Maszkowski

– Historyk, wieloletni dziennikarz i redaktor naczelny miesięcznika „Odkrywca”. Całe zawodowe życie związany z szeroko pojętą tematyką poszukiwań skarbów i tajemnic historii. Autor kilkuset artykułów, reportaży i wywiadów. Współpracownik kanału History, współprowadzący program telewizyjny „Poszukiwacze zaginionej prawdy” oraz multimedialne projekty edukacyjne stacji. Od roku wolny strzelec, realizujący fascynujące przedsięwzięcia wydawnicze i filmowe.

 

Patryk Muntowski

Patryk Muntowski

– Archeolog, specjalizuje się w archeologii architektury oraz archeologii średniowiecza i okresu nowożytnego. Właściciel firmy AES Pracownia badań archeologicznych zajmującej się wykonywaniem profesjonalnych badań oraz dokumentacji archeologicznej i inwentaryzacji architektonicznej historycznych budowli. Jest autorem szeregu publikacji. Zawodowo związany z Gdańskiem. Uczestniczył w badaniach archeologicznych na Wyspie Spichrzów i Dolnym Mieście w Gdańsku. Kierował badaniami archeologicznymi związanymi z budową Muzeum II Wojny Światowej. Poza archeologią miejską zajmuje się również budownictwem militarnym. Był zaangażowany w prowadzone przez Uniwersytet Gdański i Muzeum Historyczne Miasta Gdańska projekty badawcze w Twierdzy Wisłoujście. Ponadto kierował badaniami na zamku krzyżackim i siedzibie starostów polskich w Osieku koło Skórcza. Uczestniczył w badaniach na Wałach Plauena Zamku Krzyżackiego w Malborku oraz badaniach archeologiczno-architektonicznych na Zamku Królewskim w Chęcinach.