Skarby i tajemnice templariuszy – Igor Murawski w rozmowie z Robertem Kudelskim.

Na zdjęciu od lewej: Igor Murawski, Piotr Maszkowski, Anna Brzezińska, Karolina Kocińska, Patryk Muntowski.

Templariusze pojawili się na kartach historii już w XII wieku. W ciągu zaledwie dwóch stuleci swojej działalności zakon zgromadził liczne przywileje i nadania. Dzięki temu uzyskał ogromne wpływy i bogactwo, o którym zaczęły krążyć legendy. I to właśnie bajeczne skarby templariuszy skłoniły króla Francji Filipa IV do oskarżenia zakonu o herezje. Władca był przekonany, że dzięki aresztowaniu przywódców templariuszy przejmie ich majątek. Tak się jednak nie stało, bajeczne skarby zniknęły. Gdzie? Tego nie wiadomo, ale być może na to i inne pytania odpowie gość audycji Kudelski na tropie zaginionych historii Igor Murawski, prezes Fundacji Poszukiwacze.org, poszukiwacz skarbów.

Podcastu można wysłuchać tu: https://www.rdc.pl/podcast/kudelski-na-tropie-zaginionych-historii-o-skarbach-templariuszy/

Anna Brzezińska i Igor Murawski przed dawną siedzibą templariuszy na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie.

Igor Murawski - badacz historii, publicysta, tłumacz literacki, przewodnik. Uwielbia rozwiązywać historyczne i archeologiczne zagadki. Podróżując poszukuje zaginionych skarbów i zapomnianych przez ludzi i czas miejsc. Pracuje nad kilkoma projektami, łączącymi pasję do historii z eksploracją.