Poszukiwacze.org tworzą:
Igor Murawski
– Prezes fundacji, badacz historii, publicysta, tłumacz literacki, przewodnik turystyczny (ostatnio polski przewodnik w pięknej Brugii). Współtwórca i redaktor naczelny “Magazynu Poszukiwacze”. Współpracował między innymi z tygodnikiem “Polityka”, “Rzeczpospolitą”, magazynem “Odkrywca” oraz wieloma publikacjami i portalami zagranicznymi. Współtwórca i przezes Polskiego Klubu Eksploracji Historycznej “PHEC Thesaurus”. Współtwórca i pierwszy prezydent “European Council for Metal Detecting”. Uwielbia rozwiązywać historyczne i archeologiczne zagadki. Podróżując poszukuje zaginionych skarbów i zapomnianych przez ludzi i czas miejsc. Pracuje nad kilkoma projektami, łączącymi pasję do historii z eksploracją.
Anna Brzezińska
– Wiceprezes fundacji, absolwentka fotografiki artystycznej, z zamiłowania podróżniczka i eksploratorka. Współtworzyła pierwszą i największą organizację polskich eksploratorów poza granicami Polski. Brała udział między innymi w badaniach archeologicznych w Gdańsku, na Polu Bitwy pod Waterloo, poszukiwaniach śladów kultury celtyckiej w Polsce, wraku ze złotem u wybrzeży Walii, śladów templariuszy w Ziemi Świętej i wielu innych projektach.
Piotr Maszkowski
– Wiceprezes fundacji, historyk, wieloletni dziennikarz i redaktor naczelny miesięcznika „Odkrywca”. Całe zawodowe życie związany z szeroko pojętą tematyką poszukiwań skarbów i tajemnic historii. Autor kilkuset artykułów, reportaży i wywiadów. Współpracownik kanału History, współprowadzący program telewizyjny „Poszukiwacze zaginionej prawdy” oraz multimedialne projekty edukacyjne stacji. Od roku wolny strzelec, realizujący fascynujące przedsięwzięcia wydawnicze i filmowe.
Patryk Muntowski
– Wiceprezes fundacji, archeolog, specjalizuje się w archeologii architektury oraz archeologii średniowiecza i okresu nowożytnego. Właściciel firmy AES Pracownia badań archeologicznych zajmującej się wykonywaniem profesjonalnych badań oraz dokumentacji archeologicznej i inwentaryzacji architektonicznej historycznych budowli. Jest autorem szeregu publikacji. Zawodowo związany z Gdańskiem. Uczestniczył w badaniach archeologicznych na Wyspie Spichrzów i Dolnym Mieście w Gdańsku. Kierował badaniami archeologicznymi związanymi z budową Muzeum II Wojny Światowej. Poza archeologią miejską zajmuje się również budownictwem militarnym. Był zaangażowany w prowadzone przez Uniwersytet Gdański i Muzeum Historyczne Miasta Gdańska projekty badawcze w Twierdzy Wisłoujście. Ponadto kierował badaniami na zamku krzyżackim i siedzibie starostów polskich w Osieku koło Skórcza. Uczestniczył w badaniach na Wałach Plauena Zamku Krzyżackiego w Malborku oraz badaniach archeologiczno-architektonicznych na Zamku Królewskim w Chęcinach.