Poszukiwacz odkrył zaginione rzymskie miasto?
Walijski poszukiwacz i pasjonat historii odkrył ślady po nieznanej wcześniej osadzie z czasów panowania Rzymian. Do odkrycia doszło w pobliżu miejscowości Merthyr Tydfil w południowo-zachodniej Walii.
Walijski poszukiwacz i pasjonat historii odkrył ślady po nieznanej wcześniej osadzie z czasów panowania Rzymian. Do odkrycia doszło w pobliżu miejscowości Merthyr Tydfil w południowo-zachodniej Walii.
Banalne poszukiwanie zgubionego młotka sąsiada, kończy się odkryciem jednego z największych skarbów w historii. Znalazca zyskuje sławę i fortunę. Igor Murawski opisuje historię brytyjskich poszukiwań i próbuje odkryć sekret sukcesu poszukiwaczy na Wyspach.
Kilku poszukiwaczy badających niezależnie od siebie brzegi Tamizy w Londynie, odkryło złote ozdoby z XVI wieku. Badacze sądzą, że są to fragmenty jednego, unikalnego przedmiotu.
Skarb ponad 300 srebrnych i złotych monet z XVII wieku znaleziono w pobliżu miejscowości Humpolec w Czechach. Wśród zachowanych w niemal idealnym stanie numizmatów są również monety z Polski.
Wszyscy tkwimy w przygotowaniach do zbliżających się świąt – jedni sprzątają, pastują podłogi, inni dopinają listę zakupów i menu na jedną z najważniejszych kolacji w roku, jeszcze inni dostają gorączki prezentowej w przetłoczonych centrach handlowych. Wszystko po to, aby zadość uczynić tradycji i sprawić, że ten czas będzie – jak co roku – wyjątkowy i majestatyczny. Wielu z nas nie zdaje jednak sobie sprawy z tego, że owa tradycja – uznawana błędnie za wyłącznie chrześcijańską – ma stare źródło w „odstręczającym pogaństwie”.
Horn – Przylądek Strachu, to miejsce nie dla byle kogo. Tu się nie trafia z przypadku, ale tylko bardzo nieliczni autentycznie chcą się zmierzyć z tym miejscem. Arek Pawełek, w swoim pontonie, podjął to wyzwanie. Na naszych łamach fascynujące fragmenty mającej się wkrótce ukazać książki.
Jeśli zastanawiacie się jeszcze nad książkowym i zarazem poszukiwawczym prezentem pod choinkę to nie musicie już dalej szukać – serdecznie polecamy książkę Emila Roszewskiego pt. “Na Tropie Srebrnego Kura” 🙂
Archeolodzy z Uniwersytetu w Amsterdamie, prowadzący badania w Kessel w Brabancji potwierdzili, że zidentyfikowano miejsce bitwy, którą Juliusz Cezar stoczył z dwoma germańskimi plemionami w roku 55 p.n.e.
Copyright © 2024 | WordPress Theme by MH Themes