Kończący się rok zamykamy krótkim podsumowaniem i planami na rok 2026.
Choć rok 2025 był z naszego punktu widzenia bardziej spokojny – nie musieliśmy tak często jak zwykle pakować plecaków i ekspedycyjnych walizek – był on bardzo pracowity i owocny. Liczba odkrytych zabytków w badaniach, które od kilku lat prowadzimy na rzymskim polu bitwy, była tak ogromna, że zamiast odkrywać kolejne, skupiliśmy się na katalogowaniu i konserwacji dotychczasowych. Dodatkowo zajęliśmy się porządkowaniem całej dokumentacji i przygotowaniami do napisania całościowego raportu i innymi publikacjami na temat naszych odkryć. Do tego doszły inne działania związane z naszymi archeologicznymi i eksploracyjnymi zainteresowaniami, tak że, zanim się zorientowaliśmy rok już zbliżał się ku końcowi 🙂
Co przyniesie rok 2026? Tego jeszcze oczywiście nie wie nikt, ale chcemy się z Państwem podzielić naszymi planami…
- Fundacja zmieni nazwę i poszerzy zakres działalności. Duża część naszych działań prowadzona jest poza granicami Polski, więc pragniemy, aby nazwa to odzwierciedlała. Również charakter naszych działań, głównie historyczno-badawczo-archeologicznych, wymaga podkreślenia. Oprócz istniejącej strony powstanie nowa, anglojęzyczna, gdzie będziemy publikować informacje o aktywności Fundacji. Będzie nas, więc w sieci nie mniej a więcej 🙂 Wkrótce wydamy komunikat w tej sprawie.
- Już niebawem wracamy na “nasze” wciąż jeszcze owiane mgłą tajemnicy rzymskie pole bitwy, gdzie w kolejnej fazie badań spędzimy conajmniej dwa miesiące w terenie. To absolutnie fascynujący projekt, który tym samym wkracza w kluczową fazę. Tym razem mamy nadzieję, że będziemy mogli Państwa informować na bieżąco o postępach i szczegółach prac, ale na to musi wyrazić zgodę Ministerstwo Kultury kraju, w którym prowadzimy badania. Mamy sygnały mówiące o tym, że tak właśnie się stanie.
- Równolegle chcemy prowadzić projekty już rozpoczęte, o których mówiliśmy między innymi w naszych programach na kanale https://www.youtube.com/@PoszukiwaczeOrg Zachęcamy do jego subskrypcji, aby nie przegapić nowości 🙂
- Planujemy więcej działań multimedialnych – o tym także już niebawem.
Dziękujemy za Państwa zainteresowanie i wsparcie i życzymy Wesołych Świąt i wspaniałych, emocjonujących, ale też bezpiecznych przygód w Nowym Roku!